Telli teavitused e-postiga

Kui soovid olla kursis uute postitustega, lisa oma e-posti address.

Telli Teavitus

Kõik kordub – sisenesime uude spiraalikeerdu

Mäletan selgesti pilku, mis oli naabrimehe silmades, kuidas ta mind vaatas, kui ma möödunud aasta sügisel puid kuuri ladusin. Ta teadis väga hästi, et halud tulid minu enda metsast ja ma ei pidanud nende eest maksma verehinda. Tema pidi. Kuna ta ostis halge paari ruumi kaupa, siis loovutas ka ühel hetkel ruumi eest suisa 150 eurot. Hind, mille puhul isegi kalli elektriga kütmine tulnuks tõenäoliselt soodsam.

Loe edasi

RMK metsamehed on kindlad – kuusikuid on veel vara maha kanda!

Kuna mul seisab ees kunagises kuusikus metsauuendus, siis olen rääkinud mitme metsamehega, küsides neilt, mida nad soovitavad istuda istutada. Vastus on olnud üsna ühene – kuna ürask on muutunud üsna suureks nuhtluseks, siis kuuske istutada ei soovitata. Seetõttu olin ka mina seda meelt, et rajan kasenoorendiku. Kuid hiljutine kohtumine RMK metsakasvatajatega muutis mu meelt.

Loe edasi

Kui kallid on kallid küttepuud

Vanarahvas ütleb, et kallis on see, mis on käte vahel. Sellisel juhul on minu küttepuud väga kallid, sest on enne riita saamist käinud korduvalt mu käte vahelt läbi. Seega tõesti kallid puud. Käesoleval aastal said küttepuude kallidus aga täiesti uue tähenduse. Neid hindasid, mida tänavu küttepuude eest küsiti, pole siin kunagi nähtud, sest kes oleks võinud veel aasta tagasi arvata, et kuiva kasehalgu müüakse 150 euroga ruum.

Loe edasi

Kui postitada pilt Facebooki ….

Tänavu kevadel oli ikka üks paras koerailm, mistõttu polnud imestada, et munadepüha teisel pühal, kui päike käis juba kõrgemalt ja väljas oli sedavõrd soe, et paksemad riided võis maha visata, otsustasin korraks oma kroonijuveeli, 20 aastase kaasiku, saega nö läbijoosta.

See metsatükk on mulle eriliselt armas, kuna olen praktiliselt igal aastal seal korra läbi käinud, kehvemaid puid välja harvendanud ning vaadanud, et elujõulisematel oleks ruumi kasvada. Tulemuseks on vähemalt minu hinnangul kena ja tugev elujõuline kasemets, kus teise rindena kasvab kuusk mühinal peale.

Loe edasi

Mida teevad eeloleval aastal puiduhinnad?

metsaomanik sander metsaühistu

Metsameestele pole vaja metsandusekspert Heiki Hepneri nime tutvustada. Tegemist on mehega, kes on sisuliselt juba 1994. aastast alates hoidnud pilku peal metsamaterjali hinnastatistikal. Tegin temaga ajakirjale Eesti Mets intervjuu, kus uurisin, mida toob algav aasta Eesti puiduturul.

Pikemalt saab Heiki Hepneri prognoosi lugeda märtsis ilmuvas Eesti Metsas, kuid toon siinkohal ära väikese tiiseri.

Loe edasi

Läheb tööks!

Nagu ma juba kirjutanud olen, algas mul eelmine aasta metsas töiselt, kus koroonaviiruse tuules tegin valgustusraie hektari suurusel eraldisel. Valgustust oleks pidanud aga veelgi tegema, kuid jõud lihtsalt ei käinud peale.

Tänavust aastat alustasin jälle teotahteliselt, kuid aeg suisa pudenes näppude vahelt. Kuna lasin teha uuendusraiet, siis oli vaja eelnevalt puhastada metsaalust ning samuti tegin valgustust oma lemmikkaasikus, mis kohati suisa karjus sae järele. Kuid nagu öeldud, valgustust ja kohati harvendust on vaja mul teha küll ja veel.

Loe edasi